Zdrowie

Jak rozpocząć walkę o ładną sylwetkę?

Dodany przez Gaudenty, w dniu 23/01/2015

(...) Zdrowa i smukła sylwetka to cel, który pragnie osiągnąć coraz więcej ludzi. Społeczna świadomość zagrożeń jakie niesie ze sobą nadwaga i niezdrowy tryb życia skutkuje zwiększonym zainteresowaniem aktywnym trybem życie. Jest to droga do zmniejszenia wagi ciała, a jednocześnie do osiągnięcia pożądanego wyglądu. Decydując się na rozpoczęcie walki o lepszy wygląd trzeba zacząć (...)

Powiązane tagi: lekarstwa, medycyna, odżywki, sport, zdrowie

Dbaj o zęby, unikniesz problemów w przyszłości

Dodany przez Edwin, w dniu 11/09/2014

(...) często wydaje im się, że brak higieny jamy ustnej może doprowadzić najwyżej do utraty zębów. Niestety problem sięga znacznie dalej i o tym zdajemy się zapominać. Zdrowe zęby to nie tylko lepszy stan naszego organizmu, to przede wszystkim nasza wizytówka. Tylko ludzie średniowiecza mogli bez problemu prezentować swoje (...)

Powiązane tagi: leczenie, medycyna, stomatolog, zdrowie, zęby

Terapia przeciw żylakom

Dodany przez Gaudenty, w dniu 12/03/2013

(...) Nową a także skuteczną metodą nie inwazyjnego leczenia żylaków jest ablacja laserowa EVLA oraz EVLT. Leczenie żylaków metodą EVLA polega na wprowadzeniu pod znieczuleniem końcówki lasera w światło żyły. Laser generuje fale o długości niespełna dwa tysiące nm, jakie z sukcesem uszkadzają ścianki żylaka a w efekcie prowadzą do zarastania jego prześwitu. Metoda EVLT posiłkuje się prądem elektrycznym o mocy 2-4 W a także częstotliwości 460 kHz. W konsekwencji oddziaływania prądu ścianki żylaka zostają podgrzane do temperatury nieco ponad dziewięćdziesięciu stopni Celcjusza, a w taki sposób uwolniona energia cieplna powoduje obkurczenie się ścianek żylaka a w efekcie jego zmniejszenie a także zasklepienie. Czasami schorzenia związane z żylakami dokucza na tyle, że potrzebna jest rehabilitacja nóg by wróciły do wcześniejszej sprawności. Rehabilitant przeprowadzi wówczas sporo czynności przywracających normalne działanie nogom. Profesjonalne (...)

Powiązane tagi: lekarstwa, uroda, zdrowie