Wiadomości o podobnej tematyce

 • USA: Wicepremier Morawiecki na sesji MFW Banku Światowego

  Wicepremier, minister rozwoju finansów Mateusz Morawiecki na piątek ma reprezentować Polskę na rozpoczynającej się na Waszyngtonie jesiennej sesji Międzynarodowego Funduszu Walutowego Banku Światowego.

 • Digitalizacja górnictwa: Świat nam ucieka!

  Digitalizacja to proces, który warto prowadzić nie dla idei, lecz ze względu na duże korzyści. Jak szacujemy, globalnie na sektorze górniczym digitalizacja może przynieść 370 mld dol. wartości dodanej. Trzeba działać szybko - radzi Tomasz Jurkanis, partner lokalny na warszawskim biurze McKinsey & Company na rozmowie z Piotrem Myszorem.

 • Politykę surowcową na Polsce zaczynamy od nowa

  Politykę surowcową na Polsce zaczynamy od nowa; chcemy spowodować wzrost gospodarczy państwa oraz wzrost jego roli geopolitycznej na oparciu o surowce posiadane przez Polskę te pozyskiwane za granicą - powiedział wiceminister środowiska główny geolog kraju Mariusz Orion Jędrysek.

 • Solidarność: Upadłość Praktikera otwiera drogę do wypłaty części zaległych wynagrodzeń

  Ogłoszona 18 września upadłość spółki Praktiker Polska otwiera drogę do wypłaty pracownikom tej firmy części zaległych wynagrodzeń przez Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - podali związkowcy z Solidarności, którzy od wielu miesięcy interweniowali na sprawie poszkodowanej załogi Praktikera.

dom, ogród, dekoracja wnętrz

Zalety ogrodów zimowych

Niewielkie powierzchnie często stanowią problem.

Nie powinny jednak dla mądrych gospodarzy, którzy wiedzą jak wykorzystać każdy przydatny skrawek podłogi. Świetnym pomysłem na powiększenie przestrzeni domów jest są z całą pewnością ogrody zimowe. Dzięki przeszklonym ścianom sprawiają, że do wnętrza wpada odpowiednia ilość światła, przez co nawet niewielkie miejsca wydają się optycznie powiększone, patrząc zarówno z zewnątrz jak i od środka.

Dodatkowym atutem jaki wynika z zainwestowania w taki ogród jest zyskanie miejsca idealnego do relaksu w przy każdej pogodzie i porze roku. To ustronne pomieszczenie, w którym użytkownicy mogą oddać się czytaniu lub intymnym rozmowom, jednocześnie mając wgląd w to, co dzieje się na powietrzu. Zimą nie zawsze jest chęć na to by wychodzić, z kolei przebywanie zawsze w zamkniętych czterech ścianach nie wpływa dobrze na zdrowie psychiczne.

Ogrody zimowe są rozsądnym kompromisem. Nie ryzykujemy zapadnięciem na choroby, albo mokrym ubraniem, jednocześnie mamy szansę spojrzeć na niebo i drzewa. Patrzenie na zieleń bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie, a nic nie stoi na przeszkodzie by wewnątrz wygospodarowanego na ogród zimowy pomieszczenia nie umieścić kwiatów doniczkowych.

Ogrody mogą być tworzone z użyciem sztucznych materiałów, lecz najlepszym rozwiązaniem jest po prostu klasyczne drewno. Nie tylko świetnie się prezentuje i dodaje odpowiedniego klimatu temu pomieszczeniu, ale również sprawia, że panuje tam odpowiedni mikroklimat. Drewno pozwala na idealną cyrkulację i wymianę powietrza o każdej porze roku, przez co przebywanie w ogrodzie jest zdrowsze.

Ogród zimowy to sposób na wygospodarowanie miejsca spotkań całych rodzin a co za tym idzie pielęgnowania więzi. Im atrakcyjniejsze miejsce, tym chętniej ludzie do niego przychodzą. W ogrodzie zimowym latem urządzić można przyjęcie, także z okazji na przykład komunii dziecka. Nie trzeba wynajmować wtedy sali, a z pewnością jedzenie ani goście nie zmokną w czasie niespodziewanego deszczu.

Okiem reportera

dom
ogród
dekoracja wnętrz