Wiadomości o podobnej tematyce

 • Arrivederci, UniCredit

  Zachowawczy styl zarządzania bankiem Pekao pozwolił mu ominąć góry lodowe. lecz spowodował, że wszedł na mieliznę. Włosi z grupy UniCredit byli konserwatywnym właścicielem: nic nie popsuli, lecz nie wykorzystali potencjału banku.

 • Co 15. dziecko pojedzie na wakacje dzięki świadczeniu z programu 500 plus

  Przeszło 16 mln Polaków zamierza wyjechać na tym roku na wakacje. 26 proc. wyjeżdżających (4,2 mln) wybiera się za granicę. Pozostałe 74 proc. (12,3 mln) zdecydowało się na wypoczynek na Polsce. Zwraca uwagę, że ok. 7 proc. dzieci będzie mogło pojechać na wakacje dzięki świadczeniu z programu Rodzina 500 plus. Co jeszcze wynika z badania firmy Mondial Assistance?

 • ZUS: Zadania na rzecz klientów są będą wykonywane

  Zadania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na rzecz klientów są będą wykonywane - zapewnił Radosław Milczarski z Biura Prasowego ZUS. Poinformował, że na ZUS trwają rozmowy ze związkami zawodowymi, dotyczące podwyżek płac .

 • Wojciechowski: Rybołówstwo to dziedzina gospodarki, która musi być ściśle kontrolowana

  Rybołówstwo był tą dziedziną gospodarki, która musi być ściśle kontrolowana, żeby nie doszło do przełowienia - mówi Janusz Wojciechowski z Europejskiego Trybunału Obrachunkowego (ETO). - Polscy rybacy polski rząd walczą o to, żeby ograniczyć połowy, zwłaszcza na zachodniej części Bałtyku - dodaje.

dom, ogród, dekoracja wnętrz

Zalety ogrodów zimowych

Niewielkie powierzchnie często stanowią problem.

Nie powinny jednak dla mądrych gospodarzy, którzy wiedzą jak wykorzystać każdy przydatny skrawek podłogi. Świetnym pomysłem na powiększenie przestrzeni domów jest są z całą pewnością ogrody zimowe. Dzięki przeszklonym ścianom sprawiają, że do wnętrza wpada odpowiednia ilość światła, przez co nawet niewielkie miejsca wydają się optycznie powiększone, patrząc zarówno z zewnątrz jak i od środka.

Dodatkowym atutem jaki wynika z zainwestowania w taki ogród jest zyskanie miejsca idealnego do relaksu w przy każdej pogodzie i porze roku. To ustronne pomieszczenie, w którym użytkownicy mogą oddać się czytaniu lub intymnym rozmowom, jednocześnie mając wgląd w to, co dzieje się na powietrzu. Zimą nie zawsze jest chęć na to by wychodzić, z kolei przebywanie zawsze w zamkniętych czterech ścianach nie wpływa dobrze na zdrowie psychiczne.

Ogrody zimowe są rozsądnym kompromisem. Nie ryzykujemy zapadnięciem na choroby, albo mokrym ubraniem, jednocześnie mamy szansę spojrzeć na niebo i drzewa. Patrzenie na zieleń bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie, a nic nie stoi na przeszkodzie by wewnątrz wygospodarowanego na ogród zimowy pomieszczenia nie umieścić kwiatów doniczkowych.

Ogrody mogą być tworzone z użyciem sztucznych materiałów, lecz najlepszym rozwiązaniem jest po prostu klasyczne drewno. Nie tylko świetnie się prezentuje i dodaje odpowiedniego klimatu temu pomieszczeniu, ale również sprawia, że panuje tam odpowiedni mikroklimat. Drewno pozwala na idealną cyrkulację i wymianę powietrza o każdej porze roku, przez co przebywanie w ogrodzie jest zdrowsze.

Ogród zimowy to sposób na wygospodarowanie miejsca spotkań całych rodzin a co za tym idzie pielęgnowania więzi. Im atrakcyjniejsze miejsce, tym chętniej ludzie do niego przychodzą. W ogrodzie zimowym latem urządzić można przyjęcie, także z okazji na przykład komunii dziecka. Nie trzeba wynajmować wtedy sali, a z pewnością jedzenie ani goście nie zmokną w czasie niespodziewanego deszczu.

Okiem reportera

dom
ogród
dekoracja wnętrz