Wiadomości o podobnej tematyce

 • Nowe stanowisko dla b. kanclerza RFN na rosyjskiej firmie

  Jeden z największych koncernów naftowych świata będzie miał nowego pracownika. Gerhard Schroeder zasiądzie na dyrekcji Rosnieftu.

 • Ponad 315 tys. pasażerów obsłużyło na lipcu wrocławskie lotnisko

  O 22,3 proc. więcej pasażerów skorzystało na lipcu 2017 r. z usług Portu Lotniczego Wrocław na porównaniu lipca ubiegłego roku. Obsłużono ponad 315 tys. osób, a na niektórych trasach samoloty były wypełnione na 96 proc. - podały władze spółki.

 • Tobiszowski: JSW powinna odkupić koksownię Victoria, gdy będzie ją na to stać

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) powinna docelowo odkupić Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria, które sprzedała, realizując program naprawczy - ocenił na piątek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Zastrzegł, że powinno to nastąpić wtedy, gdy spółkę będzie na to stać.

 • Lekarzy wciąż mamy za mało

  Zarówno kształcenie przeddyplomowe przyszłych lekarzy, jak podyplomowe był dzisiaj jednym z najistotniejszych tematów poruszanych podczas dyskusji dotyczących przyszłości ochrony zdrowia. To ze względu na fakt, że liczba - statystycznie licząc - 2,3 lekarza na 100 tys. mieszkańców stawia Polskę na końcu stawki krajów europejskich.

dom, ogród, dekoracja wnętrz

Zalety ogrodów zimowych

Niewielkie powierzchnie często stanowią problem.

Nie powinny jednak dla mądrych gospodarzy, którzy wiedzą jak wykorzystać każdy przydatny skrawek podłogi. Świetnym pomysłem na powiększenie przestrzeni domów jest są z całą pewnością ogrody zimowe. Dzięki przeszklonym ścianom sprawiają, że do wnętrza wpada odpowiednia ilość światła, przez co nawet niewielkie miejsca wydają się optycznie powiększone, patrząc zarówno z zewnątrz jak i od środka.

Dodatkowym atutem jaki wynika z zainwestowania w taki ogród jest zyskanie miejsca idealnego do relaksu w przy każdej pogodzie i porze roku. To ustronne pomieszczenie, w którym użytkownicy mogą oddać się czytaniu lub intymnym rozmowom, jednocześnie mając wgląd w to, co dzieje się na powietrzu. Zimą nie zawsze jest chęć na to by wychodzić, z kolei przebywanie zawsze w zamkniętych czterech ścianach nie wpływa dobrze na zdrowie psychiczne.

Ogrody zimowe są rozsądnym kompromisem. Nie ryzykujemy zapadnięciem na choroby, albo mokrym ubraniem, jednocześnie mamy szansę spojrzeć na niebo i drzewa. Patrzenie na zieleń bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie, a nic nie stoi na przeszkodzie by wewnątrz wygospodarowanego na ogród zimowy pomieszczenia nie umieścić kwiatów doniczkowych.

Ogrody mogą być tworzone z użyciem sztucznych materiałów, lecz najlepszym rozwiązaniem jest po prostu klasyczne drewno. Nie tylko świetnie się prezentuje i dodaje odpowiedniego klimatu temu pomieszczeniu, ale również sprawia, że panuje tam odpowiedni mikroklimat. Drewno pozwala na idealną cyrkulację i wymianę powietrza o każdej porze roku, przez co przebywanie w ogrodzie jest zdrowsze.

Ogród zimowy to sposób na wygospodarowanie miejsca spotkań całych rodzin a co za tym idzie pielęgnowania więzi. Im atrakcyjniejsze miejsce, tym chętniej ludzie do niego przychodzą. W ogrodzie zimowym latem urządzić można przyjęcie, także z okazji na przykład komunii dziecka. Nie trzeba wynajmować wtedy sali, a z pewnością jedzenie ani goście nie zmokną w czasie niespodziewanego deszczu.

Okiem reportera

dom
ogród
dekoracja wnętrz