Pieniądz

Gwarancje ubezpieczeniowe - warto o nich pamiętać

Dodany przez Hieronim, w dniu 22/09/2016

(...) Chciałbyś założyć firmę, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nie jest to aż tak trudne, jak się wydaje. Na początek musimy zastanowić się, czy nasz działalność będzie się zajmować. Jest mnóstwo możliwości: od zwykłego osiedlowego sklepiku po całkiem sporą korporację, ale to następuje po wielu latach ciężkiej pracy. Jednak bez względu na to, co nasza firma będzie oferować, warto postarać się o gwarancje ubezpieczeniowe. Nie przyda się to w każdej działalności, ale może u nas akurat tak. Może zastanówmy się nad tym, czym to w ogóle jest. Przecież nie możemy decydować o tym, czy nam się to przyda, jeśli nie znamy funkcji, jaką spełnia. Są na przykład gwarancje od (...)

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, pieniądz

Gdzie ukryto kilkadziesiąt miliardów USD?

Dodany przez Hipolit, w dniu 03/09/2014

(...) Niejeden przedsiębiorca chciałby żyć w raju podatkowym np na cyprze, ale o dziwo wielu z nich się to udaje. Na całym świecie istnieją tysiące, jeśli nie setki tysięcy właścicieli firm obracających kosmicznymi sumami, ale chowającymi się przed systemem sprawiedliwości podatkowej własnego kraju...i nie łamiący przy tym prawa. Jakim cudem? CZYM SĄ RAJE PODATKOWE? Raje podatkowe to państwa, które pozostają poza kontrolą urzędów podatkowych innych krajów. Każdy kraj na świecie posiada listę państw, które wyjątkowo hojnie witają przedsiębiorców (...)

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, pieniądz

Rachunki firmowe

Dodany przez Wiesława, w dniu 29/09/2012

(...) podatkowych. Biura ta rozliczają podatki, prowadzą ewidencje, składają wszystkie niezbędne deklaracje i dokumenty do stosownych urzędów. Jeśli sądzisz, że zlecając prowadzenie ksiąg rachunkowych do biura rachunkowo-podatkowego ochronisz się od odpowiedzialności za pomyłki odszukane przez US w mieście Wrocław to całkowicie się mylisz. Jeżeli biura rachunkowe czy też biura księgowe mylą się i nakazują wpłacić zbyt niską kwotę jako zaliczkę daniny, a US to odnajdzie, odpowiedzialność spadnie centralnie na prowadzącego działalność. Przepis ten jest w użyciu niezależnie od tego, czy wyselekcjonowane biuro rachunkowe czy biuro księgowe będzie reprezentować Cię w jakimkolwiek postępowaniu przeciwko Urzędowi Skarbowemu. Coraz większa ilość właścicieli firm we (...)

Powiązane tagi: biznes, pieniądz, przedsiębiorstwa