Ogród

Zalety ogrodów zimowych

Dodany przez Robespierre, w dniu 27/02/2015

(...) Niewielkie powierzchnie często stanowią problem. Nie powinny jednak dla mądrych gospodarzy, którzy wiedzą jak wykorzystać każdy przydatny skrawek podłogi. Świetnym pomysłem na powiększenie przestrzeni domów jest są z całą pewnością ogrody zimowe. Dzięki przeszklonym ścianom sprawiają, że do wnętrza wpada odpowiednia ilość światła, przez co nawet niewielkie miejsca wydają się optycznie powiększone, patrząc zarówno z zewnątrz jak i od środka. Dodatkowym atutem jaki wynika z zainwestowania w taki ogród jest zyskanie miejsca idealnego do relaksu w przy każdej pogodzie i porze roku. To ustronne pomieszczenie, w którym użytkownicy mogą oddać się czytaniu lub (...)

Powiązane tagi: dekoracja wnętrz, dom, ogród

Czym się kierować przy wyborze drzwi do sypialni?

Dodany przez Eryk, w dniu 10/02/2015

(...) Sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Wszak spędzamy tam prawie połowę doby, a od tego jak komfortowo jest urządzona zależy jakość naszego snu.Urządzając wnętrze sypialni trzeba tym bardziej dobrze zastanowić się jak dobrać meble i dodatki, tak by wytworzyć w niej klimat sprzyjający spokojnemu i kojącemu snu. Nie można przy tym zapomnieć o drzwiach wewnętrznych do niej prowadzących.Mogłoby się wydawać, że drzwi nie mają większego znaczenia i oprócz swojej wiadomej funkcji, mogą służyć jedynie jako element dekoracyjny wnętrza. Tym czasem nic bardziej mylnego. Oprócz walorów estetycznych dobrze (...)

Powiązane tagi: dekoracja wnętrz, dom, ogród

Gdzie można wykorzystać marmur?

Dodany przez Hipolit, w dniu 10/10/2014

(...) Marmur to wysokojakościowy kamień, stosowany najczęściej do wyposażania domów luksusowych. Jest on wytrzymały, a przy tym podatny na obróbkę, dzięki czemu możemy go dowolnie dopasować do pożądanego przez nas kształtu. To kamień charakteryzujący się wysoką estetyką oraz szeroką dostępnością pod względem kolorystyki. Ponadto marmur posiada uniwersalne zastosowanie.Marmury najczęściej wykorzystuje się do wysadzania nimi podłóg. Nadają one wysokiego standardu każdemu domowi, w którym zostaną użyte oraz sprawiają, że pomieszczenie jest bardziej reprezentacyjne. Marmur, jako komponent (...)

Powiązane tagi: dekoracja wnętrz, dom, ogród

Brama to wrota domu

Dodany przez Edwin, w dniu 08/09/2014

(...) bloków mieszkalnych zarządzanych przez spółdzielnie mieszkaniowe czy też wspólnoty mieszkaniowe. Taka brama jest pierwszą wizytówką domu – dzięki niej każdy z nas może pozwolić sobie na odrobinę luksusu i pokazać na co nas stać – za interesującą bramą kryje się ciekawy dom. I sprawmy, aby tak myśleli nasi goście o naszym domu. Nasz dom, nasza twierdza, kryje się (...)

Powiązane tagi: automatyka, bramy, dekoracja wnętrz, dom, ogród, rolety

Wyposażenie kuchni - jakie style możemy wybrać?

Dodany przez Karolina, w dniu 06/09/2014

(...) Zastanawiasz się, w jakim stylu urządzić swoją kuchnię? Poniżej znajdziesz kilka pomysłów - style te odbiegają od siebie, ale każdy ma w sobie elementy, które na pewno urzekną niejednego miłośnika kuchni. Poniżej przedstawiony jest styl angielski oraz nowoczesny.Z czym kojarzy Ci się angielska kuchnia? Pierwsze skojarzenia to pewnie harmonia oraz rodzinne ciepło? Cóż - właśnie takie są te kuchnie. Angielskie kuchnie utrzymane są w jasnych barwach, najczęściej takich, przypominających kolorem porcelanę, wanilię  albo kość słoniową. To połączenie klasyki i elegancji, a dodatki i akcesoria sprawiają, że wnętrze to jest ciepłe i przytulne. (...)

Powiązane tagi: dekoracja wnętrz, dom, ogród

Ogród lub trawnik

Dodany przez Karolina, w dniu 03/09/2014

(...) Starając się o zagospodarowanie przestrzeni zielonej, niejednokrotnie zastanawiamy się nad sensem pozostawienia jej w formie niezmienionej, obsiania trawą, aby uatrakcyjnić wnętrze oraz stworzenia powierzchni ogrodowej, która umożliwiłaby w pełni uatrakcyjnienie otaczających posesję terenów. Podobnie jest w przypadku przestrzeni miejskich, które również wymagają właściwego zagospodarowania, aby miasto prezentowało się jak najbardziej atrakcyjnie w porównaniu do wszelkich innych powierzchni niezagospodarowanych.W związku z tym bardzo ważne jest, aby odpowiednio zaprojektować przestrzenie i zapewnić im właściwą funkcjonalność, w odniesieniu do (...)

Powiązane tagi: dekoracja wnętrz, dom, ogród

Schody w Waszym domu

Dodany przez Karolina, w dniu 01/09/2014

(...) Projektując swój wymarzony dom schody możemy uznać za konieczny element budynku. Możemy założyć, że stopnie stanowią rolę użytkową i po prostu umożliwiają przechodzenie pomiędzy kolejnymi piętrami. A możemy potraktować je jako jedną z form dekoracyjnych, która bardzo skutecznie może ozdobić, a wręcz nadać charakteru naszemu wnętrzu. Możemy zwrócić uwagę na ich kształt, szerokość, oświetlenie, umieszczenie. Coraz częściej w wielu domach schody umieszczane są jako centralny element otwartej przestrzeni. Stają się nieodzowną częścią salonu lub holu. Zawsze ich kompozycja zależy od funkcjonalnego układu konkretnego pomieszczenia, ale bez (...)

Powiązane tagi: dekoracja wnętrz, dom, ogród

Oświetlenie zewnętrzne - poradnik w pigułce

Dodany przez Karolina, w dniu 28/08/2014

(...) niepowtarzalnego stylu.Do tego celu stosowane są przede wszystkim oprawy zewnętrzne, przeróżne systemy energooszczędne, czy systemy solarne. Ważne, by decydując się na oświetlenie własnej posesji, budynku, czy ulicy kierować się względami ekologicznymi, i w trosce o środowisko wybierać właśnie taki typ oświetlenia, który zapewnia ochronę środowiska, a jednocześnie nie nadwyręża naszego portfela. W związku z czym, model np. wspomnianego oświetlenia energooszczędnego wydaje (...)

Powiązane tagi: dom, ogród, oświetlenie, remonty, usługi budowlane

Pielęgnujemy ogród

Dodany przez Wiesława, w dniu 20/04/2013

(...) sami będziemy zadowoleni. Profesjonalna firma zajmująca się ogrodami Polski Ogród, która mieści się w Dzierżoniowie posiada w swojej ofercie usługi takie jak:- aranżacje ogrodów- pielęgnacja ogrodów- projektowanie ogrodów- zakładanie ogrodówProjekty ogrodów owej firmy z dużą częstotliwością prezentowane są na targach ogrodniczych w całej Europie. Doceniają je fachowcy z dziedziny architektury zieleni. Dzięki rozgłosowi przedsiębiorstwo zdobywa co raz to nowych klientów na własne usługi. Strona www firmy można (...)

Powiązane tagi: aranżacje ogrodów, ogród, projektowanie ogrodów, tereny zielone

Upiększanie mebli i wnętrz

Dodany przez Janeczka, w dniu 15/03/2013

(...) każdy może poczuć siękomfortowo i pewnie. W zależności od zastosowania czy roli wyróżniamy zamki naciskowe,obrotowe, zaczepowe czy elektroniczne.  Te ostanie można wykorzystać jako zamki biurowe czy hotelowe. Zamki w renomowanych hotelach często opierają się o wykorzystaniu kart zbliżeniowych jako klucza. Dzięki temu jest ograniczone wejście nieproszonych i obcych ludzi. Zamki hotelowe elektroniczne mają niewątpliwą przewagę nad tradycyjnymi mechanizmami kluczowymi.W tej chwili  w meblarstwie (...)

Powiązane tagi: akcesoria meblowe, dekoracja wnętrz, dom, ogród, okucia meblowe

Pogotowie ale nie medyczne

Dodany przez Edwin, w dniu 16/11/2012

(...) w wielu sklepach szklarskich pozwala na wybranie coś doskonałego dla swoich wymagań, a co najważniejsze pasujący do stylu mieszkania. Praktycznie każdy zakład szklarski ma swojej ofercie lustra. Większość sklepów z lustrami proponuje również usługi szklarskie. Można sobie samemu zaprojektować lustro, a fachowy szklarz zajmie się oprawą i wykona dzieło, które będzie można zawiesić w domu. Użycie lustra pozwala na (...)

Powiązane tagi: dekoracja wnętrz, dom, ogród, szkło