Wiadomości o podobnej tematyce

 • Parlament Europejski za wprowadzeniem prostszych etykiet energetycznych

  Podczas wtorkowej sesji plenarnej na Strasburgu europosłowie zagłosowali za wprowadzeniem prostszych etykiet energetycznych na sprzęty AGD, obejmujących skalę od A do G. Wcześniej Parlament Europejski zawarł teraz nieformalne porozumienie na tej sprawie z Radą UE.

 • Co czytają ludzie biznesu (2)

  Kontynuuję wątek książek, które inspirują bądź inspirowały ludzi związanych z biznesem rynkiem kapitałowym. Dla osób z mojego pokolenia, nie będzie zaskoczeniem, że zwłaszcza młodzieńcze inspiracje będą się powtarzać, być może będą bardzo podobne: Karol May Winnetou, Zbigniew Nienacki Pan Samochodzik, a może Alfred Szklarski seria o Tomku Wilmowskim. Od czasu do czasu pojawi się Edward Stachura. Jednak pozostałe pozycje to teraz bardzo szeroki przekrój. Odkrywają powszechnie znane (lub n

 • Technicy na rozdrożu

  Ocena techniczna wykresu leży zawsze na oku obserwatora. To podstawowa prawda. Oczywiście analiza techniczna ma kilka założeń dotyczących kształtu formacji oraz PRAWDOPODOBNEGO kierunku wybicia, jednak należy pamiętać, że owe prawdopodobieństwa często są wyłącznie powtarzanymi od lat stwierdzeniami, bez faktycznej systematycznej weryfikacji. Ot choćby takiej, jaką na swoich książkach robi T. Bulkowski. Można mieć zastrzeżenia czasem do jego metodologii, lecz faktem jest, że próbuje zweryfikowa

 • Budda na Niebieskich Dżinsach

  Serdecznie zapraszam pod nowy adres BiznesBezStresu.pl .

różne, polityka, informacje

Jakie mogą być worki na śmieci?

Bardzo dokładna segregacja śmieci wymaga użycia kilku różnych worków.

Bogactwo oferty rynkowej jest naprawdę duże. Worki na śmieci można znaleźć w rozmaitych grubościach i pojemnościach, gdyż mają wielorakie przeznaczenie. Także kolory oraz ceny bywają urozmaicone. Każdy producent worków na śmieci stara się więc zaspokoić potrzeby klientów.

Worki na śmieci wymiary

Najmniejsze worki mają pojemność 20 litrów i znakomicie się nadają do niewielkich koszy łazienkowych. Worki na śmieci o pojemności 35 litrów najczęściej bywają stosowane do koszy kuchennych, podobnie jak te 60 litrowe wykorzystywane przez większe rodziny. Każdy producent worków na śmieci ma także w ofercie worki przeznaczone na odpady gospodarcze, budowlane i gruzowe. To są już wielkie worki mające pojemność 120, 160, a nawet 240 litrów.

Trzeba podkreślić, że zawsze należy zastanowić się nad przeznaczeniem konkretnego worka. Wiadomo, że do małych kubełków łazienkowych lub biurowych spokojnie wystarczą te najmniejsze, a przy tym dość cienkie woreczki. Natomiast do koszy kuchennych, szczególnie na odpady mokre, potrzebne są worki na śmieci na tyle mocne, aby bez problemu przenieść całą zawartość do kontenera bez pęknięcia i wysypania śmieci.

Worki na śmieci symbole

Nie tylko pojemność jest istotna przy wyborze worków, ale także grubość folii. Najczęściej można spotkać symbole HD i LDPE. Ten pierwszy oznacza folię dość wytrzymałą, ale podatną na przebijanie i mniej elastyczną. Charakterystycznie także szeleści. Folia LDPE wyróżnia się wysoką elastycznością i odpornością na przebijanie. Worki na śmieci z folii LDPE dają większą gwarancję trwałości oraz są dużo mocniejsze.

Dla wielu ludzi niezwykle ważnym elementem jest także sposób zamykania worka. W tej kwestii także jest szeroki wybór, gdyż można wybrać worki z taśmą, z uszami ściągającymi równomiernie wierzch worka, albo tez zawiązywane tradycyjnie rogami.

Okiem reportera

różne
polityka
informacje