Wiadomości o podobnej tematyce

 • Behawioralna biometria zastąpi hasła

  W ciągu kilku lat możemy zapomnieć o hasłach dostępu. Smartfony same będą rozpoznawać użytkowników.

 • Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

  Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

różne, polityka, informacje

Jakie mogą być worki na śmieci?

Bardzo dokładna segregacja śmieci wymaga użycia kilku różnych worków.

Bogactwo oferty rynkowej jest naprawdę duże. Worki na śmieci można znaleźć w rozmaitych grubościach i pojemnościach, gdyż mają wielorakie przeznaczenie. Także kolory oraz ceny bywają urozmaicone. Każdy producent worków na śmieci stara się więc zaspokoić potrzeby klientów.

Worki na śmieci wymiary

Najmniejsze worki mają pojemność 20 litrów i znakomicie się nadają do niewielkich koszy łazienkowych. Worki na śmieci o pojemności 35 litrów najczęściej bywają stosowane do koszy kuchennych, podobnie jak te 60 litrowe wykorzystywane przez większe rodziny. Każdy producent worków na śmieci ma także w ofercie worki przeznaczone na odpady gospodarcze, budowlane i gruzowe. To są już wielkie worki mające pojemność 120, 160, a nawet 240 litrów.

Trzeba podkreślić, że zawsze należy zastanowić się nad przeznaczeniem konkretnego worka. Wiadomo, że do małych kubełków łazienkowych lub biurowych spokojnie wystarczą te najmniejsze, a przy tym dość cienkie woreczki. Natomiast do koszy kuchennych, szczególnie na odpady mokre, potrzebne są worki na śmieci na tyle mocne, aby bez problemu przenieść całą zawartość do kontenera bez pęknięcia i wysypania śmieci.

Worki na śmieci symbole

Nie tylko pojemność jest istotna przy wyborze worków, ale także grubość folii. Najczęściej można spotkać symbole HD i LDPE. Ten pierwszy oznacza folię dość wytrzymałą, ale podatną na przebijanie i mniej elastyczną. Charakterystycznie także szeleści. Folia LDPE wyróżnia się wysoką elastycznością i odpornością na przebijanie. Worki na śmieci z folii LDPE dają większą gwarancję trwałości oraz są dużo mocniejsze.

Dla wielu ludzi niezwykle ważnym elementem jest także sposób zamykania worka. W tej kwestii także jest szeroki wybór, gdyż można wybrać worki z taśmą, z uszami ściągającymi równomiernie wierzch worka, albo tez zawiązywane tradycyjnie rogami.

Okiem reportera

różne
polityka
informacje