Wiadomości o podobnej tematyce

 • Arrivederci, UniCredit

  Zachowawczy styl zarządzania bankiem Pekao pozwolił mu ominąć góry lodowe. lecz spowodował, że wszedł na mieliznę. Włosi z grupy UniCredit byli konserwatywnym właścicielem: nic nie popsuli, lecz nie wykorzystali potencjału banku.

 • Co 15. dziecko pojedzie na wakacje dzięki świadczeniu z programu 500 plus

  Przeszło 16 mln Polaków zamierza wyjechać na tym roku na wakacje. 26 proc. wyjeżdżających (4,2 mln) wybiera się za granicę. Pozostałe 74 proc. (12,3 mln) zdecydowało się na wypoczynek na Polsce. Zwraca uwagę, że ok. 7 proc. dzieci będzie mogło pojechać na wakacje dzięki świadczeniu z programu Rodzina 500 plus. Co jeszcze wynika z badania firmy Mondial Assistance?

 • ZUS: Zadania na rzecz klientów są będą wykonywane

  Zadania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na rzecz klientów są będą wykonywane - zapewnił Radosław Milczarski z Biura Prasowego ZUS. Poinformował, że na ZUS trwają rozmowy ze związkami zawodowymi, dotyczące podwyżek płac .

 • Wojciechowski: Rybołówstwo to dziedzina gospodarki, która musi być ściśle kontrolowana

  Rybołówstwo był tą dziedziną gospodarki, która musi być ściśle kontrolowana, żeby nie doszło do przełowienia - mówi Janusz Wojciechowski z Europejskiego Trybunału Obrachunkowego (ETO). - Polscy rybacy polski rząd walczą o to, żeby ograniczyć połowy, zwłaszcza na zachodniej części Bałtyku - dodaje.

szkolenia, szkoła, wykształcenie, kursy

Jak dostać się na studia?

Czas do matury jest ograniczony.

Wie o tym doskonale każdy, kto kiedykolwiek marzył o dostaniu się na konkretny kierunek studiów. Zwłaszcza, jeśli kierunek ten jest oblegany przez kandydatów, progi punktacji podnoszą się do wielkich wartości. Warto pomyśleć co zrobić, żeby w porę zwiększyć swoje szanse dostania się na wymarzone studia.

Konieczna lub przydatna może się okazać pomoc w nauce. W przypadku takich kierunków jak medycyna, gdzie wśród wymaganych egzaminów maturalnych są fizyka, chemia oraz biologia, nieoceniona może się okazać podpowiedź ze strony wykwalifikowanego korepetytora, który wie jak poprowadzić ucznia do sukcesu. Jak dobrze wybrać centrum edukacyjne? Najlepiej rozejrzeć się w swojej okolicy i sprawdzić oferty podobnych placówek. Ważne jest, by nauka w centrum dawała wymierne rezultaty, a uczący tam korepetytorzy w życzliwy i cierpliwy sposób potrafili wyjaśnić trudne zagadnienia. Powinni także dobrze znać standardy maturalne, ponieważ jest to dość specyficzny typ egzaminu - całkiem inny niż sprawdzian w szkole lub egzamin na studiach.

Dobre korepetycje mogą znacznie podnieść szansę na sukces. Jeśli poświęcimy odpowiednio wiele czasu i uwagi poszukiwaniom korepetytora, na pewno nam się to opłaci. Zaletą takiego systemu uczenia się jest niewątpliwie fakt, że korepetycje polegają na nauce indywidualnej. Nie mamy już jednego nauczyciela w trzydziestoosobowej klasie, który musi zapewnić pomoc w nauce osobom o różnych zdolnościach i poziomach. Centrum edukacyjne zapewnia korepetytorów, którzy potrafią dobrać właściwe metody dydaktyczne dla każdego, indywidualnego ucznia.

Okiem reportera

szkolenia
szkoła
wykształcenie
kursy