Wiadomości o podobnej tematyce

 • Ponad 315 tys. pasażerów obsłużyło na lipcu wrocławskie lotnisko

  O 22,3 proc. więcej pasażerów skorzystało na lipcu 2017 r. z usług Portu Lotniczego Wrocław na porównaniu lipca ubiegłego roku. Obsłużono ponad 315 tys. osób, a na niektórych trasach samoloty były wypełnione na 96 proc. - podały władze spółki.

 • Tobiszowski: JSW powinna odkupić koksownię Victoria, gdy będzie ją na to stać

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) powinna docelowo odkupić Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria, które sprzedała, realizując program naprawczy - ocenił na piątek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Zastrzegł, że powinno to nastąpić wtedy, gdy spółkę będzie na to stać.

 • Lekarzy wciąż mamy za mało

  Zarówno kształcenie przeddyplomowe przyszłych lekarzy, jak podyplomowe był dzisiaj jednym z najistotniejszych tematów poruszanych podczas dyskusji dotyczących przyszłości ochrony zdrowia. To ze względu na fakt, że liczba - statystycznie licząc - 2,3 lekarza na 100 tys. mieszkańców stawia Polskę na końcu stawki krajów europejskich.

 • Inwestycje na inteligencję

  - Jestem przekonany, że po 2018 r. zostanie wprowadzony nowy system wsparcia dla kogeneracji. Powinien on być przewidywalny obowiązywać minimum 10 lat - uważa Gérard Bourland, dyrektor generalny grupy Veolia na Polsce, na rozmowie z Dariuszem Ciepielą.

szkolenia, szkoła, wykształcenie, kursy

Jak dostać się na studia?

Czas do matury jest ograniczony.

Wie o tym doskonale każdy, kto kiedykolwiek marzył o dostaniu się na konkretny kierunek studiów. Zwłaszcza, jeśli kierunek ten jest oblegany przez kandydatów, progi punktacji podnoszą się do wielkich wartości. Warto pomyśleć co zrobić, żeby w porę zwiększyć swoje szanse dostania się na wymarzone studia.

Konieczna lub przydatna może się okazać pomoc w nauce. W przypadku takich kierunków jak medycyna, gdzie wśród wymaganych egzaminów maturalnych są fizyka, chemia oraz biologia, nieoceniona może się okazać podpowiedź ze strony wykwalifikowanego korepetytora, który wie jak poprowadzić ucznia do sukcesu. Jak dobrze wybrać centrum edukacyjne? Najlepiej rozejrzeć się w swojej okolicy i sprawdzić oferty podobnych placówek. Ważne jest, by nauka w centrum dawała wymierne rezultaty, a uczący tam korepetytorzy w życzliwy i cierpliwy sposób potrafili wyjaśnić trudne zagadnienia. Powinni także dobrze znać standardy maturalne, ponieważ jest to dość specyficzny typ egzaminu - całkiem inny niż sprawdzian w szkole lub egzamin na studiach.

Dobre korepetycje mogą znacznie podnieść szansę na sukces. Jeśli poświęcimy odpowiednio wiele czasu i uwagi poszukiwaniom korepetytora, na pewno nam się to opłaci. Zaletą takiego systemu uczenia się jest niewątpliwie fakt, że korepetycje polegają na nauce indywidualnej. Nie mamy już jednego nauczyciela w trzydziestoosobowej klasie, który musi zapewnić pomoc w nauce osobom o różnych zdolnościach i poziomach. Centrum edukacyjne zapewnia korepetytorów, którzy potrafią dobrać właściwe metody dydaktyczne dla każdego, indywidualnego ucznia.

Okiem reportera

szkolenia
szkoła
wykształcenie
kursy