Wiadomości o podobnej tematyce

 • USA: Wicepremier Morawiecki na sesji MFW Banku Światowego

  Wicepremier, minister rozwoju finansów Mateusz Morawiecki na piątek ma reprezentować Polskę na rozpoczynającej się na Waszyngtonie jesiennej sesji Międzynarodowego Funduszu Walutowego Banku Światowego.

 • Digitalizacja górnictwa: Świat nam ucieka!

  Digitalizacja to proces, który warto prowadzić nie dla idei, lecz ze względu na duże korzyści. Jak szacujemy, globalnie na sektorze górniczym digitalizacja może przynieść 370 mld dol. wartości dodanej. Trzeba działać szybko - radzi Tomasz Jurkanis, partner lokalny na warszawskim biurze McKinsey & Company na rozmowie z Piotrem Myszorem.

 • Politykę surowcową na Polsce zaczynamy od nowa

  Politykę surowcową na Polsce zaczynamy od nowa; chcemy spowodować wzrost gospodarczy państwa oraz wzrost jego roli geopolitycznej na oparciu o surowce posiadane przez Polskę te pozyskiwane za granicą - powiedział wiceminister środowiska główny geolog kraju Mariusz Orion Jędrysek.

 • Solidarność: Upadłość Praktikera otwiera drogę do wypłaty części zaległych wynagrodzeń

  Ogłoszona 18 września upadłość spółki Praktiker Polska otwiera drogę do wypłaty pracownikom tej firmy części zaległych wynagrodzeń przez Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - podali związkowcy z Solidarności, którzy od wielu miesięcy interweniowali na sprawie poszkodowanej załogi Praktikera.

szkolenia, szkoła, wykształcenie, kursy

Jak dostać się na studia?

Czas do matury jest ograniczony.

Wie o tym doskonale każdy, kto kiedykolwiek marzył o dostaniu się na konkretny kierunek studiów. Zwłaszcza, jeśli kierunek ten jest oblegany przez kandydatów, progi punktacji podnoszą się do wielkich wartości. Warto pomyśleć co zrobić, żeby w porę zwiększyć swoje szanse dostania się na wymarzone studia.

Konieczna lub przydatna może się okazać pomoc w nauce. W przypadku takich kierunków jak medycyna, gdzie wśród wymaganych egzaminów maturalnych są fizyka, chemia oraz biologia, nieoceniona może się okazać podpowiedź ze strony wykwalifikowanego korepetytora, który wie jak poprowadzić ucznia do sukcesu. Jak dobrze wybrać centrum edukacyjne? Najlepiej rozejrzeć się w swojej okolicy i sprawdzić oferty podobnych placówek. Ważne jest, by nauka w centrum dawała wymierne rezultaty, a uczący tam korepetytorzy w życzliwy i cierpliwy sposób potrafili wyjaśnić trudne zagadnienia. Powinni także dobrze znać standardy maturalne, ponieważ jest to dość specyficzny typ egzaminu - całkiem inny niż sprawdzian w szkole lub egzamin na studiach.

Dobre korepetycje mogą znacznie podnieść szansę na sukces. Jeśli poświęcimy odpowiednio wiele czasu i uwagi poszukiwaniom korepetytora, na pewno nam się to opłaci. Zaletą takiego systemu uczenia się jest niewątpliwie fakt, że korepetycje polegają na nauce indywidualnej. Nie mamy już jednego nauczyciela w trzydziestoosobowej klasie, który musi zapewnić pomoc w nauce osobom o różnych zdolnościach i poziomach. Centrum edukacyjne zapewnia korepetytorów, którzy potrafią dobrać właściwe metody dydaktyczne dla każdego, indywidualnego ucznia.

Okiem reportera

szkolenia
szkoła
wykształcenie
kursy