Wiadomości o podobnej tematyce

 • W sobotę sklepy będą zamknięte. Powodem Święto Trzech Króli

  Planujecie duże zakupy na ten weekend? Zapominalskim przypominamy - jutro zamknięte będą supermarkety, hipermarkety, galerie handlowe oraz inne sklepy zatrudniające pracowników na umowę o pracę. Powodem był Święto Trzech Króli.

 • Coraz mniej polskich rodzin żyje na skrajnym ubóstwie

  W Polsce obniżył się odsetek osób żyjących na skrajnym ubóstwie, zwłaszcza na rodzinach wielodzietnych. Na przestrzeni 2016 roku niemalże jedna trzecia rodzin, na których był przynajmniej troje dzieci, wyszła ze skrajnego ubóstwa, na którym była jeszcze rok wcześniej.

 • Polska Grupa Górnicza została spółką akcyjną

  Działająca dotąd jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Polska Grupa Górnicza (PGG) był teraz spółką akcyjną. na piątek katowicki sąd rejonowy wpisał przekształcenie firmy do Krajowego Rejestru Sądowego - podał rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

 • Amerykański Senat liberalizuje prawo podatkowe

  Amerykański Senat głosami republikańskiej większości po wielogodzinnej debacie przyjął na sobotę nad ranem czasu miejscowego ustawę o reformie systemu podatkowego. na listopadzie swoją wersję ustawy o reformie systemu podatkowego przyjęła Izba Reprezentantów.

szkolenia, szkoła, wykształcenie, kursy

Jak dostać się na studia?

Czas do matury jest ograniczony.

Wie o tym doskonale każdy, kto kiedykolwiek marzył o dostaniu się na konkretny kierunek studiów. Zwłaszcza, jeśli kierunek ten jest oblegany przez kandydatów, progi punktacji podnoszą się do wielkich wartości. Warto pomyśleć co zrobić, żeby w porę zwiększyć swoje szanse dostania się na wymarzone studia.

Konieczna lub przydatna może się okazać pomoc w nauce. W przypadku takich kierunków jak medycyna, gdzie wśród wymaganych egzaminów maturalnych są fizyka, chemia oraz biologia, nieoceniona może się okazać podpowiedź ze strony wykwalifikowanego korepetytora, który wie jak poprowadzić ucznia do sukcesu. Jak dobrze wybrać centrum edukacyjne? Najlepiej rozejrzeć się w swojej okolicy i sprawdzić oferty podobnych placówek. Ważne jest, by nauka w centrum dawała wymierne rezultaty, a uczący tam korepetytorzy w życzliwy i cierpliwy sposób potrafili wyjaśnić trudne zagadnienia. Powinni także dobrze znać standardy maturalne, ponieważ jest to dość specyficzny typ egzaminu - całkiem inny niż sprawdzian w szkole lub egzamin na studiach.

Dobre korepetycje mogą znacznie podnieść szansę na sukces. Jeśli poświęcimy odpowiednio wiele czasu i uwagi poszukiwaniom korepetytora, na pewno nam się to opłaci. Zaletą takiego systemu uczenia się jest niewątpliwie fakt, że korepetycje polegają na nauce indywidualnej. Nie mamy już jednego nauczyciela w trzydziestoosobowej klasie, który musi zapewnić pomoc w nauce osobom o różnych zdolnościach i poziomach. Centrum edukacyjne zapewnia korepetytorów, którzy potrafią dobrać właściwe metody dydaktyczne dla każdego, indywidualnego ucznia.

Okiem reportera

szkolenia
szkoła
wykształcenie
kursy