Wiadomości o podobnej tematyce

 • Na czas naprawy wyłączono najstarszą elektrownię atomową świata

  Drugi reaktor elektrowni atomowej Beznau na północy Szwajcarii został wyłączony na nocy z piątku na sobotę z powodu konieczności przeprowadzenia naprawy - poinformował operator elektrowni, firma Axpo. Beznau to najstarsza na świecie działająca elektrownia atomowa.

 • Trasa Warszawa - Newark z 80-proc. obłożeniem

  W lipcu sierpniu samoloty LOT-u wożące pasażerów między Warszawą a Newark (w New Jersey, 8 km od Manhattanu) miały ponad 80-proc. obłożenie; przewoźnik spodziewa się, że na kolejnych miesiącach pasażerów może być jeszcze więcej - poinformował LOT. Od sierpnia na tej trasie latają Dreamlinery.

 • Prywatny pacjent na publicznym szpitalu

  Resort zdrowia chce zezwolić szpitalnym SPZOZ-om na przyjmowanie komercyjnych pacjentów, lecz pod warunkiem, że nie wydłuży to kolejki osób leczonych na ramach NFZ. Tyle tylko, że jeśli ktoś płaci z własnej kieszeni, to właśnie po to, żeby przeskoczyć kolejkę nie czekać na zabieg miesiącami a może latami.

 • Parlament akceptuje prawo ograniczające anonimowość na rosyjskim internecie

  Niższa izba parlamentu Rosji przyjęła na piątek przepisy zabraniające właścicielom serwisów anonimizujących VPN zapewniania dostępu do zablokowanych stron internetowych. Strony informujące o sposobach obchodzenia blokad będą mogły zostać zablokowane.

biznes, ekonomia, pieniądz

Gwarancje ubezpieczeniowe - warto o nich pamiętać

Chciałbyś założyć firmę, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nie jest to aż tak trudne, jak się wydaje.

Na początek musimy zastanowić się, czy nasz działalność będzie się zajmować. Jest mnóstwo możliwości: od zwykłego osiedlowego sklepiku po całkiem sporą korporację, ale to następuje po wielu latach ciężkiej pracy. Jednak bez względu na to, co nasza firma będzie oferować, warto postarać się o gwarancje ubezpieczeniowe. Nie przyda się to w każdej działalności, ale może u nas akurat tak. Może zastanówmy się nad tym, czym to w ogóle jest. Przecież nie możemy decydować o tym, czy nam się to przyda, jeśli nie znamy funkcji, jaką spełnia. Są na przykład gwarancje od długu celnego. Ciekawe, czyż nie? Jest to, mówiąc krótko i zrozumiale, forma zabezpieczenie od długu, który powstaje lub dopiero powstanie w wyniku działań celnych oraz oczywiście wszystkich odsetek od tego. Chyba jest to zrozumiałe i nie trzeba nic więcej tłumaczyć. Nawet będąc celnikiem na granicy, można starać się o coś takiego jak gwarancje ubezpieczeniowe. Dobrze, więc przejdźmy do kolejnego interesującego zagadnienia, czyli do gwarancji kontraktowych. To również zapewne wielu zainteresuje, bo dzielimy się na kilka kategorii. Są przetargowe, należytego wykonania, zwrotu zaliczki, właściwego usunięcia wad oraz wiele innych, których już nie będziemy przytaczać. W sumie są one związane głównie z inwestorami i — jak sama nazwa wskazuje — kontraktami. Nie każdego to będzie interesować, ale jeśli walczymy w przetargach o kolejnego klienta czy firmę, to będzie to jeden z punktów na naszej liście rzeczy do przejrzenia i zrobienia. Każdy, kto w czymś takim kiedykolwiek uczestniczył, wie, że czasami wystarczy niewiele, by stracić kolejne źródło zarobku. Pracownicy to najlepiej odczuwają. Skupmy się na jeszcze jednym rodzaju, a mianowicie na gwarancjach kaucyjnych. One dotyczą głównie powierzchni najmowane i dzierżawionej. Nie jest to aż tak ciekawy temat, więc go pominiemy i zajmiemy się kolejnymi krokami w zakładaniu firmy.
Autorem artykułu jest AdlerBrokers

Okiem reportera

biznes
ekonomia
pieniądz