Wiadomości o podobnej tematyce

 • Urząd Lotnictwa Cywilnego zaniepokojony odwołaniem lotów przez Ryanaira

  Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego na piśmie do irlandzkich linii lotniczych Ryanair wyraził "duże zaniepokojenie" na związku z odwołaniem przez tego przewoźnika rejsów do Polski - poinformowała rzeczniczka ULC Karina Lisowska.

 • W Polsce powstanie pociąg hybrydowy

  W Polsce powstanie pociąg hybrydowy. na jednym składzie będzie zarówno napęd elektryczny, jak spalinowy. List intencyjny na sprawie zaprojektowania maszyny podpisali między innymi przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu, fabryki Cegielski oraz spółki Przewozy Regionalne.

 • Resort energii przygotowuje decyzję rządu o budowie pierwszej elektrowni jądrowej

  - Minister energii przygotowuje decyzję rządu o budowie pierwszej elektrowni jądrowej kierując się względami bezpieczeństwa ochrony środowiska - zapowiedział na Wiedniu wiceszef resortu Andrzej Piotrowski.

 • Pożyczką finansujemy zakup lodówki wesele

  Blisko 90 proc. Polaków przed zaciągnięciem pożyczki zwróciłoby uwagę na jej całkowity koszt oraz wysokość miesięcznych rat - tak wynika z badania "Finanse Polaków" przeprowadzonego przez PBS dla Provident Polska z okazji 20-lecia firmy. Pokazuje ono również, że bardziej skłonne do zaciągania pożyczek są osoby będące na lepszej sytuacji finansowej.

biznes, ekonomia, pieniądz

Gwarancje ubezpieczeniowe - warto o nich pamiętać

Chciałbyś założyć firmę, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nie jest to aż tak trudne, jak się wydaje.

Na początek musimy zastanowić się, czy nasz działalność będzie się zajmować. Jest mnóstwo możliwości: od zwykłego osiedlowego sklepiku po całkiem sporą korporację, ale to następuje po wielu latach ciężkiej pracy. Jednak bez względu na to, co nasza firma będzie oferować, warto postarać się o gwarancje ubezpieczeniowe. Nie przyda się to w każdej działalności, ale może u nas akurat tak. Może zastanówmy się nad tym, czym to w ogóle jest. Przecież nie możemy decydować o tym, czy nam się to przyda, jeśli nie znamy funkcji, jaką spełnia. Są na przykład gwarancje od długu celnego. Ciekawe, czyż nie? Jest to, mówiąc krótko i zrozumiale, forma zabezpieczenie od długu, który powstaje lub dopiero powstanie w wyniku działań celnych oraz oczywiście wszystkich odsetek od tego. Chyba jest to zrozumiałe i nie trzeba nic więcej tłumaczyć. Nawet będąc celnikiem na granicy, można starać się o coś takiego jak gwarancje ubezpieczeniowe. Dobrze, więc przejdźmy do kolejnego interesującego zagadnienia, czyli do gwarancji kontraktowych. To również zapewne wielu zainteresuje, bo dzielimy się na kilka kategorii. Są przetargowe, należytego wykonania, zwrotu zaliczki, właściwego usunięcia wad oraz wiele innych, których już nie będziemy przytaczać. W sumie są one związane głównie z inwestorami i — jak sama nazwa wskazuje — kontraktami. Nie każdego to będzie interesować, ale jeśli walczymy w przetargach o kolejnego klienta czy firmę, to będzie to jeden z punktów na naszej liście rzeczy do przejrzenia i zrobienia. Każdy, kto w czymś takim kiedykolwiek uczestniczył, wie, że czasami wystarczy niewiele, by stracić kolejne źródło zarobku. Pracownicy to najlepiej odczuwają. Skupmy się na jeszcze jednym rodzaju, a mianowicie na gwarancjach kaucyjnych. One dotyczą głównie powierzchni najmowane i dzierżawionej. Nie jest to aż tak ciekawy temat, więc go pominiemy i zajmiemy się kolejnymi krokami w zakładaniu firmy.
Autorem artykułu jest AdlerBrokers

Okiem reportera

biznes
ekonomia
pieniądz