Dom

Zalety ogrodów zimowych

Dodany przez Robespierre, w dniu 27/02/2015

(...) intymnym rozmowom, jednocześnie mając wgląd w to, co dzieje się na powietrzu. Zimą nie zawsze jest chęć na to by wychodzić, z kolei przebywanie zawsze w zamkniętych czterech ścianach nie wpływa dobrze na zdrowie psychiczne. ogrody zimowe są rozsądnym kompromisem. Nie ryzykujemy zapadnięciem na choroby, albo mokrym ubraniem, jednocześnie mamy szansę spojrzeć na niebo i drzewa. Patrzenie na zieleń bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie, a nic nie stoi na przeszkodzie by wewnątrz wygospodarowanego na ogród zimowy pomieszczenia nie umieścić kwiatów doniczkowych. Ogrody mogą być tworzone z użyciem sztucznych materiałów, lecz najlepszym rozwiązaniem jest po prostu (...)

Powiązane tagi: dekoracja wnętrz, dom, ogród

Czym się kierować przy wyborze drzwi do sypialni?

Dodany przez Eryk, w dniu 10/02/2015

(...) dobrane drzwi drewniane pozwalają także uzyskać odpowiedni poziom oświetlenia i wygłuszenia pomieszczenia.Na co więc trzeba zwrócić szczególną uwagę przy wyborze drzwi wewnętrznych do sypialni? Przede wszystkim na materiał, z którego są wykonane i ich grubość, nie mogą być zbyt cienkie bo wtedy nie będą odpowiednio wygłuszać dźwięków dobiegających z reszty pomieszczeń. Dobrze jednak by drzwi nie były w pełni zabudowane, bo wtedy może się okazać że pomieszczenie zrobi się zbyt ciemne i duszne. Dlatego powinny być wyposażone w szybę lub pleksi, która zapewni odpowiedni dopływ światła. Szybki oczywiście nie mogą (...)

Powiązane tagi: dekoracja wnętrz, dom, ogród

Gdzie można wykorzystać marmur?

Dodany przez Hipolit, w dniu 10/10/2014

(...) podłóg polecany jest do zastosowania w takich miejscach jak łazienka, salon czy hol. Marmur w łazience może być wykorzystany, jako kamień do produkcji blatu pod umywalkę. Jest praktycznie niemożliwym, aby dokonać zarysowania takiego blatu. Dzięki swej wysokiej odporności, możemy mieć pewność, że posłuży nam on na lata.Często spotykane wyroby z marmuru to parapety. Są one łatwe do utrzymania w czystości, odporne na powstawanie rys, a do tego nie zawierają sztucznych składników. Czynią wnętrze niezwykle eleganckim, nadają mu wręcz luksusowego wyglądu. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej, (...)

Powiązane tagi: dekoracja wnętrz, dom, ogród

Brama to wrota domu

Dodany przez Edwin, w dniu 08/09/2014

(...) gotówki na koncie nie ma, a marnotrawstwo doszło do skutku.Właściwy napęd bramy wjazdowej odpowiada za komfort i bezpieczeństwo użytkownika – wprawia bramę w ruch, sterując jej otwieraniem. Ważne, aby siłowniki były nowoczesne, odpowiednie do różnego rozmiaru, ciężaru oraz szybkości otwierania bram przesuwnych. Tego rodzaju bramy są kupowane do prywatnych domów oraz do (...)

Powiązane tagi: automatyka, bramy, dekoracja wnętrz, dom, ogród, rolety

Wyposażenie kuchni - jakie style możemy wybrać?

Dodany przez Karolina, w dniu 06/09/2014

(...) I choć można tu łączyć kratkę, paski i motywy kwiatowe, to niezwykle ważne jest tu wyczucie dobrego smaku, pomieszczenie ma wyglądać na pomieszczenie z klasą. To również miejsce, w którym meble mają bogato zdobione fronty, a uchwyty wyglądają na mosiężne. Warto dodać, że ten styl charakteryzuje się dużą ilością szufladek - jest to równocześnie niezwykle praktyczne rozwiązanie. Jeżeli więc urządzasz swój dom w sposób tradycyjny, jeżeli doceniasz klasykę - ten styl będzie odpowiedni dla Twojej kuchni.Możesz postawić również na styl nowoczesny - kuchnie te wyglądają zdecydowanie inaczej niż kuchnie angielskie.. Kuchnie wykonane w tym (...)

Powiązane tagi: dekoracja wnętrz, dom, ogród

Ogród lub trawnik

Dodany przez Karolina, w dniu 03/09/2014

(...) zapotrzebowania i przeznaczenia miejsca docelowego. W przypadku gdy jest to teren prywatny i dotyczy to takiego miejsca jak posesja wokół domu, element zagospodarowania jest w pełni dowolny i sposób w jaki je zorganizujemy, również. Zupełnie inna sytuacja ma miejsce w przypadku gdy przedmiotem aranżacji jest miejsce użytku publicznego – w takiej sytuacji znacznie bardziej istotny jest rodzaj projekt. Projektowanie ogrodów to usługa świadczona przez specjalistów z zakresu architektury przestrzeni zielonych, natomiast dalsza działalność dotyczy już bezpośrednio opieki, którą najczęściej sprawuje ogrodnik.Innym ważnym elementem w kontekście utrzymania (...)

Powiązane tagi: dekoracja wnętrz, dom, ogród

Schody w Waszym domu

Dodany przez Karolina, w dniu 01/09/2014

(...) wątpienia wpływają na estetykę całego wnętrza. Kształt, szerokość i wysokość każdego stopnia mają już nie tylko użytkowe znacznie. Schody prowadzone do piwnicy (jeśli umieszczone będą na zewnątrz będą potrzebowały zadaszenia) z pewnością przykują mniejszą uwagę, ale te prowadzące na wyższą kondygnację prosto z salonu będą pełniły rolę bardzo reprezentacyjną.Jak podkreślają architekci z pewnością "najcieplej" będą odbierane schody drewniane, w których to specjaliści wyróżniają schody drabiniaste, ze stopniami osadzonymi w policzkach, wachlarzowe lub kręte.Z uwagi na bezpieczeństwo domowników do schodów należy dodać i (...)

Powiązane tagi: dekoracja wnętrz, dom, ogród

Oświetlenie zewnętrzne - poradnik w pigułce

Dodany przez Karolina, w dniu 28/08/2014

(...) Wielu z nas wielokrotnie spotykało się z problemem prawidłowego oświetlenia zewnętrznego. Jak powinno ono wyglądać, by było efektowne, a jednocześnie efektywne? To spory problem, bo przecież jest ono wizytówką każdego budynku, czy każdego miejsca, i to w sensie dosłownym.Po pierwsze oświetlenie to powinno spełniać swoją funkcję, czyli zapewnić bezpieczeństwo oświetlanego budynku, a zarazem pięknie podkreślić jego wygląd. A przy okazji nadać budynkowi indywidualnego, (...)

Powiązane tagi: dom, ogród, oświetlenie, remonty, usługi budowlane

Upiększanie mebli i wnętrz

Dodany przez Janeczka, w dniu 15/03/2013

(...) zwane samozamykacze  innymi słowy prowadnice do szaf przesuwnych i wysuwanych, szuflad. Zapewniają one większe możliwości w zabudowaniu każdej pomieszczenia czy powierzchni. Samozamykacze wykorzystuje się do sprzętów łazienkowych, garderób, biurowych czy kuchennych. Taka budowa szuflad pozwala na prosty i szybki montaż. Oferta daje bardzo bogatą i piękną kolorystykę obejmującą kolor szary, szampański oraz biały.Pożyteczną i Inną rzeczą proponowaną przez wiele firm są zamki dzięki którym (...)

Powiązane tagi: akcesoria meblowe, dekoracja wnętrz, dom, ogród, okucia meblowe

Pogotowie ale nie medyczne

Dodany przez Edwin, w dniu 16/11/2012

(...) całodobowe pogotowie szklarskie. Gdy wydarzy się tak, że najdroższe lustro zostanie zniszczone, albo co gorsza zniszczone absolutnie, sprawny fachman z pogotowia szklarskiego zajmie się lustrem i w ciągu krótkiego czasu będzie można ponownie weselić się meblem. W sytuacji, gdy niewykonalna jest momentalna naprawa szkody pogotowie zabezpieczy szkodę i postara się niezwłocznie rozwiązać problem. Duży wybór form oraz odcieni (...)

Powiązane tagi: dekoracja wnętrz, dom, ogród, szkło