Wiadomości o podobnej tematyce

 • MF proponuje nowy bufor ryzyka systemowego dla banków

  Wprowadzenie dodatkowego bufora ryzyka systemowego dla banków - zakłada projekt rozporządzenia ministra rozwoju finansów, którego nowa wersja pojawiła się na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

 • UOKiK ostrzega przed firmą telekomunikacyjną Nasza SA

  Urząd Ochrony Konkurencji Konsumentów prowadzi postępowanie przeciwko firmie telekomunikacyjnej Nasza SA - podał Urząd. Jak dodał, firma ta wprowadza na błąd klientów, podszywa się pod obsługującego ich operatora.

 • Maksymalne stawki podatków opłat lokalnych wzrosną na 2018 r. o 1,9 proc.

  W 2018 r., po dwóch latach obniżek związanych z deflacją, wzrosną maksymalne stawki podatków opłat lokalnych. Podwyżka ma związek z inflacją wyniesie średnio 1,9 proc.

 • Na czas naprawy wyłączono najstarszą elektrownię atomową świata

  Drugi reaktor elektrowni atomowej Beznau na północy Szwajcarii został wyłączony na nocy z piątku na sobotę z powodu konieczności przeprowadzenia naprawy - poinformował operator elektrowni, firma Axpo. Beznau to najstarsza na świecie działająca elektrownia atomowa.

różne, polityka, informacje

Dobry adwokat. Jak go znaleźć ?

Sprawa w sądzie dla przeciętnego człowieka, jest sytuacją bardzo trudną.

Nieistotne, czy jest to sprawa z zakresu prawa karnego, cywilnego, czy na przykład prawa pracy. Konieczność umiejętnego poruszania się w gąszczu przepisów prawnych, umiejętność dostosowania się do określonych procedur sądowych i skutecznej walki o swoje prawa, to coś, z czym przeciętny człowiek nie potrafi sobie poradzić. Nie ma w tym nic dziwnego i nie można się o to obwiniać. Jeśli czeka nas sprawa sądowa, jeśli czujemy, iż nie poradzimy sobie w na sali sądowej, warto znaleźć rozwiązanie, które nam to ułatwi – postarać się o dobrego adwokata.

Adwokat może być naszym pełnomocnikiem, bez względu na rodzaj sprawy, w której musimy uczestniczyć. Reprezentuje nas, nie tylko występując w naszym imieniu w sądzie, ale również sporządzając odpowiednie pisma sądowe, ewentualne odwołania, wnioski dowodowe. Rzecz jasna działa w porozumieniu z nami i w naszym imieniu.

Dlaczego warto mieć adwokata?

Adwokat to osoba doświadczona w sprawach sądowych. Zna procedury, wie, jak się w sądzie zachować i co robić, by prowadzić do korzystnego dla nas zakończenia sprawy. Oczywiście nie oznacza to jednak gwarancji sukcesu. Decyzje w sprawie wydaje sąd, na co adwokat nie ma żadnego wpływu, choć działając w sprawie, sporządzając odpowiednie wnioski dowodowe, czy też argumentując nasze racje i dowodząc ich prawdziwości, może skłonić sąd do wydania takiej a nie innej decyzji.

Dobry adwokat to duża pomoc.

Dobry adwokat to pomoc w każdej sprawie sądowej. Oczywiście to pomoc płatna, choć można uzyskać zwolnienie z kosztów adwokackich. Bez względu na to czy wynajęcie adwokata będzie wiążąc się z kosztami, czy też nie, warto się na to zdecydować. Oczywiście istotne jest to, by nie tylko mieć adwokata, ale również mieć dobrego adwokata. Warto więc wybierać rozsądnie. Najbliższa kancelaria adwokacka Piotra Waśko z Piły nie zawsze jest idealnym rozwiązaniem. Warto wybierać rozsądnie i wynajmować adwokata, który jest oceniany jako skuteczny, a poza tym ma doświadczenie w sprawach podobnych do naszej. To jest w naszym interesie.

 • Kancelaria Adwokacka Piotr Waśko
  Adwokat w Pile, Złotowie i Wałczu
  al. Powstańców Wielkopolskich 1B/3
  64-920 Piła

  http://kancelaria-wasko.pl

Okiem reportera

różne
polityka
informacje