Wiadomości o podobnej tematyce

 • Glapiński: na przyszłym roku wzrost gospodarki niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity

  W przyszłym roku wzrost gospodarki będzie niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity, blisko naturalnej stopy wzrostu między 3,5-4 proc. - mówił na środę na konferencji prasowej po posiedzeniu RPP prezes NBP Adam Glapiński.

 • Chcemy kupować coraz więcej mieszkań, nawet bez rządowego programu

  W półroczu 2017 r. banki udzieliły 108 tys. kredytów mieszkaniowych, tj. o 5,7 proc. więcej niż na 2016 r. Dobre wyniki wiązano na ogół z programem MdM. a może jednak słusznie?

 • Wielka Brytania namawia palaczy do przejścia na e-papierosy

  W przyszłym miesiącu na brytyjskiej telewizji widzowie zobaczą kampanię przekonującą palaczy do rzucenia palenia używając papierosów elektronicznych. Autorem spotów był rządowa agencja do spraw zdrowia publicznego.

 • Urząd Lotnictwa Cywilnego zaniepokojony odwołaniem lotów przez Ryanaira

  Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego na piśmie do irlandzkich linii lotniczych Ryanair wyraził "duże zaniepokojenie" na związku z odwołaniem przez tego przewoźnika rejsów do Polski - poinformowała rzeczniczka ULC Karina Lisowska.

różne, polityka, informacje

Dobry adwokat. Jak go znaleźć ?

Sprawa w sądzie dla przeciętnego człowieka, jest sytuacją bardzo trudną.

Nieistotne, czy jest to sprawa z zakresu prawa karnego, cywilnego, czy na przykład prawa pracy. Konieczność umiejętnego poruszania się w gąszczu przepisów prawnych, umiejętność dostosowania się do określonych procedur sądowych i skutecznej walki o swoje prawa, to coś, z czym przeciętny człowiek nie potrafi sobie poradzić. Nie ma w tym nic dziwnego i nie można się o to obwiniać. Jeśli czeka nas sprawa sądowa, jeśli czujemy, iż nie poradzimy sobie w na sali sądowej, warto znaleźć rozwiązanie, które nam to ułatwi – postarać się o dobrego adwokata.

Adwokat może być naszym pełnomocnikiem, bez względu na rodzaj sprawy, w której musimy uczestniczyć. Reprezentuje nas, nie tylko występując w naszym imieniu w sądzie, ale również sporządzając odpowiednie pisma sądowe, ewentualne odwołania, wnioski dowodowe. Rzecz jasna działa w porozumieniu z nami i w naszym imieniu.

Dlaczego warto mieć adwokata?

Adwokat to osoba doświadczona w sprawach sądowych. Zna procedury, wie, jak się w sądzie zachować i co robić, by prowadzić do korzystnego dla nas zakończenia sprawy. Oczywiście nie oznacza to jednak gwarancji sukcesu. Decyzje w sprawie wydaje sąd, na co adwokat nie ma żadnego wpływu, choć działając w sprawie, sporządzając odpowiednie wnioski dowodowe, czy też argumentując nasze racje i dowodząc ich prawdziwości, może skłonić sąd do wydania takiej a nie innej decyzji.

Dobry adwokat to duża pomoc.

Dobry adwokat to pomoc w każdej sprawie sądowej. Oczywiście to pomoc płatna, choć można uzyskać zwolnienie z kosztów adwokackich. Bez względu na to czy wynajęcie adwokata będzie wiążąc się z kosztami, czy też nie, warto się na to zdecydować. Oczywiście istotne jest to, by nie tylko mieć adwokata, ale również mieć dobrego adwokata. Warto więc wybierać rozsądnie. Najbliższa kancelaria adwokacka Piotra Waśko z Piły nie zawsze jest idealnym rozwiązaniem. Warto wybierać rozsądnie i wynajmować adwokata, który jest oceniany jako skuteczny, a poza tym ma doświadczenie w sprawach podobnych do naszej. To jest w naszym interesie.

 • Kancelaria Adwokacka Piotr Waśko
  Adwokat w Pile, Złotowie i Wałczu
  al. Powstańców Wielkopolskich 1B/3
  64-920 Piła

  http://kancelaria-wasko.pl

Okiem reportera

różne
polityka
informacje