Dekoracja wnętrz

Zalety ogrodów zimowych

Dodany przez Robespierre, w dniu 27/02/2015

(...) Niewielkie powierzchnie często stanowią problem. Nie powinny jednak dla mądrych gospodarzy, którzy wiedzą jak wykorzystać każdy przydatny skrawek podłogi. Świetnym pomysłem na powiększenie przestrzeni domów jest są z całą pewnością ogrody zimowe. Dzięki przeszklonym ścianom sprawiają, że do wnętrza wpada odpowiednia ilość światła, przez co nawet niewielkie miejsca wydają się optycznie powiększone, patrząc zarówno z zewnątrz jak i od środka. Dodatkowym atutem jaki wynika z zainwestowania w taki ogród jest zyskanie miejsca idealnego do relaksu w przy każdej pogodzie i porze roku. To ustronne pomieszczenie, w którym użytkownicy mogą oddać się czytaniu lub (...)

Powiązane tagi: dekoracja wnętrz, dom, ogród

Czym się kierować przy wyborze drzwi do sypialni?

Dodany przez Eryk, w dniu 10/02/2015

(...) Sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Wszak spędzamy tam prawie połowę doby, a od tego jak komfortowo jest urządzona zależy jakość naszego snu.Urządzając wnętrze sypialni trzeba tym bardziej dobrze zastanowić się jak dobrać meble i dodatki, tak by wytworzyć w niej klimat sprzyjający spokojnemu i kojącemu snu. Nie można przy tym zapomnieć o drzwiach wewnętrznych do niej prowadzących.Mogłoby się wydawać, że drzwi nie mają większego znaczenia i oprócz swojej wiadomej funkcji, mogą służyć jedynie jako element dekoracyjny wnętrza. Tym czasem nic bardziej mylnego. Oprócz walorów estetycznych dobrze (...)

Powiązane tagi: dekoracja wnętrz, dom, ogród

Gdzie można wykorzystać marmur?

Dodany przez Hipolit, w dniu 10/10/2014

(...) Marmur to wysokojakościowy kamień, stosowany najczęściej do wyposażania domów luksusowych. Jest on wytrzymały, a przy tym podatny na obróbkę, dzięki czemu możemy go dowolnie dopasować do pożądanego przez nas kształtu. To kamień charakteryzujący się wysoką estetyką oraz szeroką dostępnością pod względem kolorystyki. Ponadto marmur posiada uniwersalne zastosowanie.Marmury najczęściej wykorzystuje się do wysadzania nimi podłóg. Nadają one wysokiego standardu każdemu domowi, w którym zostaną użyte oraz sprawiają, że pomieszczenie jest bardziej reprezentacyjne. Marmur, jako komponent (...)

Powiązane tagi: dekoracja wnętrz, dom, ogród

Brama to wrota domu

Dodany przez Edwin, w dniu 08/09/2014

(...) ceny, żeby nie przepłacać, wydając krocie na bramę kiepskiej jakości – sprzedawcy potrafią wcisnąć byle towar każdemu, nie dajmy się zatem omamić i oczarować kiepską ofertą handlową. Każda rodzina powinna naradzić się z ekspertami zanim kupi taki napęd. Nie ma nic gorszego niż drogi i chybiony zakup – pieniądze wyrzucone w błoto, a rodzina załamana, bo więcej (...)

Powiązane tagi: automatyka, bramy, dekoracja wnętrz, dom, ogród, rolety

Wyposażenie kuchni - jakie style możemy wybrać?

Dodany przez Karolina, w dniu 06/09/2014

(...) Zastanawiasz się, w jakim stylu urządzić swoją kuchnię? Poniżej znajdziesz kilka pomysłów - style te odbiegają od siebie, ale każdy ma w sobie elementy, które na pewno urzekną niejednego miłośnika kuchni. Poniżej przedstawiony jest styl angielski oraz nowoczesny.Z czym kojarzy Ci się angielska kuchnia? Pierwsze skojarzenia to pewnie harmonia oraz rodzinne ciepło? Cóż - właśnie takie są te kuchnie. Angielskie kuchnie utrzymane są w jasnych barwach, najczęściej takich, przypominających kolorem porcelanę, wanilię  albo kość słoniową. To połączenie klasyki i elegancji, a dodatki i akcesoria sprawiają, że wnętrze to jest ciepłe i przytulne. (...)

Powiązane tagi: dekoracja wnętrz, dom, ogród

Ogród lub trawnik

Dodany przez Karolina, w dniu 03/09/2014

(...) Starając się o zagospodarowanie przestrzeni zielonej, niejednokrotnie zastanawiamy się nad sensem pozostawienia jej w formie niezmienionej, obsiania trawą, aby uatrakcyjnić wnętrze oraz stworzenia powierzchni ogrodowej, która umożliwiłaby w pełni uatrakcyjnienie otaczających posesję terenów. Podobnie jest w przypadku przestrzeni miejskich, które również wymagają właściwego zagospodarowania, aby miasto prezentowało się jak najbardziej atrakcyjnie w porównaniu do wszelkich innych powierzchni niezagospodarowanych.W związku z tym bardzo ważne jest, aby odpowiednio zaprojektować przestrzenie i zapewnić im właściwą funkcjonalność, w odniesieniu do (...)

Powiązane tagi: dekoracja wnętrz, dom, ogród

Schody w Waszym domu

Dodany przez Karolina, w dniu 01/09/2014

(...) Projektując swój wymarzony dom schody możemy uznać za konieczny element budynku. Możemy założyć, że stopnie stanowią rolę użytkową i po prostu umożliwiają przechodzenie pomiędzy kolejnymi piętrami. A możemy potraktować je jako jedną z form dekoracyjnych, która bardzo skutecznie może ozdobić, a wręcz nadać charakteru naszemu wnętrzu. Możemy zwrócić uwagę na ich kształt, szerokość, oświetlenie, umieszczenie. Coraz częściej w wielu domach schody umieszczane są jako centralny element otwartej przestrzeni. Stają się nieodzowną częścią salonu lub holu. Zawsze ich kompozycja zależy od funkcjonalnego układu konkretnego pomieszczenia, ale bez (...)

Powiązane tagi: dekoracja wnętrz, dom, ogród

Upiększanie mebli i wnętrz

Dodany przez Janeczka, w dniu 15/03/2013

(...) uchwyty mogą być stosowane do mebli kuchennych, biurowych, łazienkowych czy pokojowych. Często firmy przedstawiają uchwyty meblowe: gałkowe, prętowe, uchwyty muszlowe czy uchwyty drewniane. Uchwyty do mebli drewnianych wyróżnia to iż są ekologiczne i wytrzymałe oraz znacznie milsze i cieplejsze w dotyku. Do tworzenia pozostałych uchwytów meblowych używa się między innymi stal nierdzewną, cynkal, mosiądz,  aluminium czy stal.Niesłychanie użyteczną rzeczą wśród okucia meblowe stanowią tak (...)

Powiązane tagi: akcesoria meblowe, dekoracja wnętrz, dom, ogród, okucia meblowe

Pogotowie ale nie medyczne

Dodany przez Edwin, w dniu 16/11/2012

(...) Lustra to niezbędne, nieodzowne wyposażenie każdego postaci w każdym domu. Zwykle ustawia się go  w przedpokoju lub korytarzu by móc się przejrzeć przed opuszczeniem domu. Widuje się też je w alkowie lub toalecie. W zasadzie nie ma żadnych ograniczeń. Ograniczeniem może być jedynie ludzka wyobrażenie oraz wymiary domu, w którym zamieszkujemy. Niektóre zakłady szklarskie proponują dodatkową ofertę, usługę jak (...)

Powiązane tagi: dekoracja wnętrz, dom, ogród, szkło