Wiadomości o podobnej tematyce

 • Chcemy kupować coraz więcej mieszkań, nawet bez rządowego programu

  W półroczu 2017 r. banki udzieliły 108 tys. kredytów mieszkaniowych, tj. o 5,7 proc. więcej niż na 2016 r. Dobre wyniki wiązano na ogół z programem MdM. a może jednak słusznie?

 • Wielka Brytania namawia palaczy do przejścia na e-papierosy

  W przyszłym miesiącu na brytyjskiej telewizji widzowie zobaczą kampanię przekonującą palaczy do rzucenia palenia używając papierosów elektronicznych. Autorem spotów był rządowa agencja do spraw zdrowia publicznego.

 • Urząd Lotnictwa Cywilnego zaniepokojony odwołaniem lotów przez Ryanaira

  Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego na piśmie do irlandzkich linii lotniczych Ryanair wyraził "duże zaniepokojenie" na związku z odwołaniem przez tego przewoźnika rejsów do Polski - poinformowała rzeczniczka ULC Karina Lisowska.

 • W Polsce powstanie pociąg hybrydowy

  W Polsce powstanie pociąg hybrydowy. na jednym składzie będzie zarówno napęd elektryczny, jak spalinowy. List intencyjny na sprawie zaprojektowania maszyny podpisali między innymi przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu, fabryki Cegielski oraz spółki Przewozy Regionalne.

zdrowie, medycyna, leczenie, zęby, stomatolog

Dbaj o zęby, unikniesz problemów w przyszłości

Statystyki są zatrważające, ponad 80% polaków ma próchnicę i tendencja ta rośnie z roku na rok.

Nie wiadomo właściwie co przyczyniło się do takiej ekspansji tego problemu, być może nasze pożywienie, może tempo życia. Jedno jest natomiast pewne, każdy dentysta ma dziś bardzo twardy orzech do zgryzienia jeżeli chodzi o zęby swoich pacjentów.

Dlaczego warto dbać o higienę i zdrowie jamy ustnej?
Próchnica to nie jedne co może nam grozić, kiedy zaniedbamy zęby. Do możliwych skutków ubocznych dochodzi jeszcze parodontoza, wypadanie zębów spowodowane ich rozchwianiem a nawet trądzik czy problemy z układem trawiennym. Próchnica to przecież nic innego, jak tkanka, która ulega degeneracji pod wpływem bakterii. Bakterie te mnożą się w jakie ustnej i zostają przeniesione do układu pokarmowego a nawet do krwi. W konsekwencji rozsiane zostają po całym organizmie powodując stany zapalne.

Dobry stomatolog powinien o tych aspektach mówić każdemu ze swoich pacjentów., gdyż często wydaje im się, że brak higieny jamy ustnej może doprowadzić najwyżej do utraty zębów. Niestety problem sięga znacznie dalej i o tym zdajemy się zapominać. Zdrowe zęby to nie tylko lepszy stan naszego organizmu, to przede wszystkim nasza wizytówka. Tylko ludzie średniowiecza mogli bez problemu prezentować swoje bezzębne szczęki, w XXI wieku posiadanie pełnego, zdrowego uzębienia to niemal społeczny wymóg. Zdrowe zęby podnoszą samoocenę, pozwalają lepiej czuć się we własnym ciele. To oraz aspekty zdrowotne są wystarczającymi powodami, żeby dobrze o nie zadbać. Chcemy przecież zawsze prezentować piękny uśmiech i cieszyć się doskonałym zdrowiem.

Okiem reportera

zdrowie
medycyna
leczenie
zęby
stomatolog