Wiadomości o podobnej tematyce

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

 • Brexit: Polscy przedsiębiorcy nie kryją obaw

  Brexit budzi niepokój wśród niemal jednej piątej polskich przedsiębiorców. Ponad 17 proc. ankietowanych przedstawicieli naszych firm był przekonana, że wyjście Wlk. Brytanii z UE będzie miało wpływ na ich działalność.

 • Powstaną zespoły zajmujące się regulacją cen wody

  Do końca roku na regionalnych zarządach gospodarki wodnej powstaną nowe zespoły fachowców, którzy będą wykonywali zadania związane z regulacją cen wody - zapowiedział PAP wiceminister środowiska Mariusz Gajda. na skali kraju będą oni opiniowali ok. 2,5 tys. wniosków taryfowych.

zdrowie, medycyna, leczenie, zęby, stomatolog

Dbaj o zęby, unikniesz problemów w przyszłości

Statystyki są zatrważające, ponad 80% polaków ma próchnicę i tendencja ta rośnie z roku na rok.

Nie wiadomo właściwie co przyczyniło się do takiej ekspansji tego problemu, być może nasze pożywienie, może tempo życia. Jedno jest natomiast pewne, każdy dentysta ma dziś bardzo twardy orzech do zgryzienia jeżeli chodzi o zęby swoich pacjentów.

Dlaczego warto dbać o higienę i zdrowie jamy ustnej?
Próchnica to nie jedne co może nam grozić, kiedy zaniedbamy zęby. Do możliwych skutków ubocznych dochodzi jeszcze parodontoza, wypadanie zębów spowodowane ich rozchwianiem a nawet trądzik czy problemy z układem trawiennym. Próchnica to przecież nic innego, jak tkanka, która ulega degeneracji pod wpływem bakterii. Bakterie te mnożą się w jakie ustnej i zostają przeniesione do układu pokarmowego a nawet do krwi. W konsekwencji rozsiane zostają po całym organizmie powodując stany zapalne.

Dobry stomatolog powinien o tych aspektach mówić każdemu ze swoich pacjentów., gdyż często wydaje im się, że brak higieny jamy ustnej może doprowadzić najwyżej do utraty zębów. Niestety problem sięga znacznie dalej i o tym zdajemy się zapominać. Zdrowe zęby to nie tylko lepszy stan naszego organizmu, to przede wszystkim nasza wizytówka. Tylko ludzie średniowiecza mogli bez problemu prezentować swoje bezzębne szczęki, w XXI wieku posiadanie pełnego, zdrowego uzębienia to niemal społeczny wymóg. Zdrowe zęby podnoszą samoocenę, pozwalają lepiej czuć się we własnym ciele. To oraz aspekty zdrowotne są wystarczającymi powodami, żeby dobrze o nie zadbać. Chcemy przecież zawsze prezentować piękny uśmiech i cieszyć się doskonałym zdrowiem.

Okiem reportera

zdrowie
medycyna
leczenie
zęby
stomatolog