Wiadomości o podobnej tematyce

 • Urząd Lotnictwa Cywilnego zaniepokojony odwołaniem lotów przez Ryanaira

  Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego na piśmie do irlandzkich linii lotniczych Ryanair wyraził "duże zaniepokojenie" na związku z odwołaniem przez tego przewoźnika rejsów do Polski - poinformowała rzeczniczka ULC Karina Lisowska.

 • W Polsce powstanie pociąg hybrydowy

  W Polsce powstanie pociąg hybrydowy. na jednym składzie będzie zarówno napęd elektryczny, jak spalinowy. List intencyjny na sprawie zaprojektowania maszyny podpisali między innymi przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu, fabryki Cegielski oraz spółki Przewozy Regionalne.

 • Resort energii przygotowuje decyzję rządu o budowie pierwszej elektrowni jądrowej

  - Minister energii przygotowuje decyzję rządu o budowie pierwszej elektrowni jądrowej kierując się względami bezpieczeństwa ochrony środowiska - zapowiedział na Wiedniu wiceszef resortu Andrzej Piotrowski.

 • Pożyczką finansujemy zakup lodówki wesele

  Blisko 90 proc. Polaków przed zaciągnięciem pożyczki zwróciłoby uwagę na jej całkowity koszt oraz wysokość miesięcznych rat - tak wynika z badania "Finanse Polaków" przeprowadzonego przez PBS dla Provident Polska z okazji 20-lecia firmy. Pokazuje ono również, że bardziej skłonne do zaciągania pożyczek są osoby będące na lepszej sytuacji finansowej.

dom, ogród, dekoracja wnętrz

Czym się kierować przy wyborze drzwi do sypialni?

Sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu.

Wszak spędzamy tam prawie połowę doby, a od tego jak komfortowo jest urządzona zależy jakość naszego snu.
Urządzając wnętrze sypialni trzeba tym bardziej dobrze zastanowić się jak dobrać meble i dodatki, tak by wytworzyć w niej klimat sprzyjający spokojnemu i kojącemu snu. Nie można przy tym zapomnieć o drzwiach wewnętrznych do niej prowadzących.

Mogłoby się wydawać, że drzwi nie mają większego znaczenia i oprócz swojej wiadomej funkcji, mogą służyć jedynie jako element dekoracyjny wnętrza. Tym czasem nic bardziej mylnego. Oprócz walorów estetycznych dobrze dobrane drzwi drewniane pozwalają także uzyskać odpowiedni poziom oświetlenia i wygłuszenia pomieszczenia.

Na co więc trzeba zwrócić szczególną uwagę przy wyborze drzwi wewnętrznych do sypialni? Przede wszystkim na materiał, z którego są wykonane i ich grubość, nie mogą być zbyt cienkie bo wtedy nie będą odpowiednio wygłuszać dźwięków dobiegających z reszty pomieszczeń. Dobrze jednak by drzwi nie były w pełni zabudowane, bo wtedy może się okazać że pomieszczenie zrobi się zbyt ciemne i duszne. Dlatego powinny być wyposażone w szybę lub pleksi, która zapewni odpowiedni dopływ światła. Szybki oczywiście nie mogą być przezroczyste, tak by zapewniały odpowiedni poziom dyskrecji. Nie chcemy przecież by goście lub osoby przebywające w salonie widziały co dzieję się w tym pomieszczeniu "za zamkniętymi drzwiami".

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli i rodzajów drzwi, producenci prześcigają się w materiałach i rodzajach zdobień, więc naprawdę jest z czego wybierać. Na pewno każdy znajdzie drzwi wewnętrzne pasujące do wystroju jego wnętrza, a pamiętając o tych kilku ważnych wskazówkach na pewno wybierze drzwi, które nie tylko zapewnią mu efektowny wygląd sypialni ale i także komfort i odpowiednią atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi.

Okiem reportera

dom
ogród
dekoracja wnętrz