Wiadomości o podobnej tematyce

 • Na czas naprawy wyłączono najstarszą elektrownię atomową świata

  Drugi reaktor elektrowni atomowej Beznau na północy Szwajcarii został wyłączony na nocy z piątku na sobotę z powodu konieczności przeprowadzenia naprawy - poinformował operator elektrowni, firma Axpo. Beznau to najstarsza na świecie działająca elektrownia atomowa.

 • Trasa Warszawa - Newark z 80-proc. obłożeniem

  W lipcu sierpniu samoloty LOT-u wożące pasażerów między Warszawą a Newark (w New Jersey, 8 km od Manhattanu) miały ponad 80-proc. obłożenie; przewoźnik spodziewa się, że na kolejnych miesiącach pasażerów może być jeszcze więcej - poinformował LOT. Od sierpnia na tej trasie latają Dreamlinery.

 • Prywatny pacjent na publicznym szpitalu

  Resort zdrowia chce zezwolić szpitalnym SPZOZ-om na przyjmowanie komercyjnych pacjentów, lecz pod warunkiem, że nie wydłuży to kolejki osób leczonych na ramach NFZ. Tyle tylko, że jeśli ktoś płaci z własnej kieszeni, to właśnie po to, żeby przeskoczyć kolejkę nie czekać na zabieg miesiącami a może latami.

 • Parlament akceptuje prawo ograniczające anonimowość na rosyjskim internecie

  Niższa izba parlamentu Rosji przyjęła na piątek przepisy zabraniające właścicielom serwisów anonimizujących VPN zapewniania dostępu do zablokowanych stron internetowych. Strony informujące o sposobach obchodzenia blokad będą mogły zostać zablokowane.

dom, ogród, dekoracja wnętrz

Czym się kierować przy wyborze drzwi do sypialni?

Sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu.

Wszak spędzamy tam prawie połowę doby, a od tego jak komfortowo jest urządzona zależy jakość naszego snu.
Urządzając wnętrze sypialni trzeba tym bardziej dobrze zastanowić się jak dobrać meble i dodatki, tak by wytworzyć w niej klimat sprzyjający spokojnemu i kojącemu snu. Nie można przy tym zapomnieć o drzwiach wewnętrznych do niej prowadzących.

Mogłoby się wydawać, że drzwi nie mają większego znaczenia i oprócz swojej wiadomej funkcji, mogą służyć jedynie jako element dekoracyjny wnętrza. Tym czasem nic bardziej mylnego. Oprócz walorów estetycznych dobrze dobrane drzwi drewniane pozwalają także uzyskać odpowiedni poziom oświetlenia i wygłuszenia pomieszczenia.

Na co więc trzeba zwrócić szczególną uwagę przy wyborze drzwi wewnętrznych do sypialni? Przede wszystkim na materiał, z którego są wykonane i ich grubość, nie mogą być zbyt cienkie bo wtedy nie będą odpowiednio wygłuszać dźwięków dobiegających z reszty pomieszczeń. Dobrze jednak by drzwi nie były w pełni zabudowane, bo wtedy może się okazać że pomieszczenie zrobi się zbyt ciemne i duszne. Dlatego powinny być wyposażone w szybę lub pleksi, która zapewni odpowiedni dopływ światła. Szybki oczywiście nie mogą być przezroczyste, tak by zapewniały odpowiedni poziom dyskrecji. Nie chcemy przecież by goście lub osoby przebywające w salonie widziały co dzieję się w tym pomieszczeniu "za zamkniętymi drzwiami".

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli i rodzajów drzwi, producenci prześcigają się w materiałach i rodzajach zdobień, więc naprawdę jest z czego wybierać. Na pewno każdy znajdzie drzwi wewnętrzne pasujące do wystroju jego wnętrza, a pamiętając o tych kilku ważnych wskazówkach na pewno wybierze drzwi, które nie tylko zapewnią mu efektowny wygląd sypialni ale i także komfort i odpowiednią atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi.

Okiem reportera

dom
ogród
dekoracja wnętrz