Wiadomości o podobnej tematyce

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

 • Brexit: Polscy przedsiębiorcy nie kryją obaw

  Brexit budzi niepokój wśród niemal jednej piątej polskich przedsiębiorców. Ponad 17 proc. ankietowanych przedstawicieli naszych firm był przekonana, że wyjście Wlk. Brytanii z UE będzie miało wpływ na ich działalność.

 • Powstaną zespoły zajmujące się regulacją cen wody

  Do końca roku na regionalnych zarządach gospodarki wodnej powstaną nowe zespoły fachowców, którzy będą wykonywali zadania związane z regulacją cen wody - zapowiedział PAP wiceminister środowiska Mariusz Gajda. na skali kraju będą oni opiniowali ok. 2,5 tys. wniosków taryfowych.

dom, ogród, dekoracja wnętrz

Czym się kierować przy wyborze drzwi do sypialni?

Sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu.

Wszak spędzamy tam prawie połowę doby, a od tego jak komfortowo jest urządzona zależy jakość naszego snu.
Urządzając wnętrze sypialni trzeba tym bardziej dobrze zastanowić się jak dobrać meble i dodatki, tak by wytworzyć w niej klimat sprzyjający spokojnemu i kojącemu snu. Nie można przy tym zapomnieć o drzwiach wewnętrznych do niej prowadzących.

Mogłoby się wydawać, że drzwi nie mają większego znaczenia i oprócz swojej wiadomej funkcji, mogą służyć jedynie jako element dekoracyjny wnętrza. Tym czasem nic bardziej mylnego. Oprócz walorów estetycznych dobrze dobrane drzwi drewniane pozwalają także uzyskać odpowiedni poziom oświetlenia i wygłuszenia pomieszczenia.

Na co więc trzeba zwrócić szczególną uwagę przy wyborze drzwi wewnętrznych do sypialni? Przede wszystkim na materiał, z którego są wykonane i ich grubość, nie mogą być zbyt cienkie bo wtedy nie będą odpowiednio wygłuszać dźwięków dobiegających z reszty pomieszczeń. Dobrze jednak by drzwi nie były w pełni zabudowane, bo wtedy może się okazać że pomieszczenie zrobi się zbyt ciemne i duszne. Dlatego powinny być wyposażone w szybę lub pleksi, która zapewni odpowiedni dopływ światła. Szybki oczywiście nie mogą być przezroczyste, tak by zapewniały odpowiedni poziom dyskrecji. Nie chcemy przecież by goście lub osoby przebywające w salonie widziały co dzieję się w tym pomieszczeniu "za zamkniętymi drzwiami".

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli i rodzajów drzwi, producenci prześcigają się w materiałach i rodzajach zdobień, więc naprawdę jest z czego wybierać. Na pewno każdy znajdzie drzwi wewnętrzne pasujące do wystroju jego wnętrza, a pamiętając o tych kilku ważnych wskazówkach na pewno wybierze drzwi, które nie tylko zapewnią mu efektowny wygląd sypialni ale i także komfort i odpowiednią atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi.

Okiem reportera

dom
ogród
dekoracja wnętrz